شمع

مزایای استفاده شمع معطر دارچینی

مزایای استفاده شمع معطر دارچینی

مزایای استفاده شمع معطر دارچینی

شمع دارچین و موم دارچین که معمولاً در مجموعه شمع‌های پاییزی یا زمستانی یافت می‌شود، رایحه گرم و تند شمع دارچینی که به محیط می آورد، فواید زیادی نیز دارد، مانند آرامش و احساس استرس کمتر را به شما می‌دهد.

دانستن این موضوع، این سردرد را نیز کاهش می‌دهد و شاید تمرکز بصری شما را نیز افزایش دهد. صحبت از تمرکز، یکی دیگر از مزایای شمع دارچین است. بنابراین، اگر به دنبال یک شمع برای کار یا تحصیل در کنار آن هستید، شمع دارچین توجه فوق العاده ای خواهد داشت. یا شاید به دنبال یک شمع معطر هستید که به شما کمک کند آرام شوید و آرامش داشته باشید. در این مقاله قصد داریم به مزایای استفاده از شمع معطر دارچینی بپردازیم لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

دارچین با چه چیزی ترکیب می‌شود؟

گاهی اوقات متوجه می‌شوید که دارچین را می‌توان با میخک، زنجبیل، فلفل سیاه، ترنج، شمعدانی یا شاید کندر نیز مخلوط کرد.

12 بزرگترین مزیت استفاده از شمع‌های معطر

12 بزرگترین مزیت استفاده از شمع‌های معطر

تصور کنید بعد از یک روز کاری خسته به خانه خود بازگردید و با رایحه‌ای فوق‌العاده که خلق و خوی شما را بالا می‌برد و به شما آرامش می‌دهد پذیرایی می‌کنید. شمع‌های معطر بیشتر از تازه کردن فضای زندگی شما انجام می‌دهند. انواع مختلف شمع‌های معطر موجود در بازار امروز طیف گسترده ای از مزایای شگفت انگیز را ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، رایحه درمانی از طریق شمع‌های معطر می‌تواند به طور چشمگیری خلق و خوی شما را بر اساس رایحه تغییر دهد.

مواد شیمیایی موجود در مغز شما بسته به بوها واکنش نشان می‌دهند که منجر به اثرات ذهنی و فیزیکی می‌شود. حتی می‌تواند به شما در مشکلاتی مانند بی خوابی، درد عضلانی و استرس کمک کند. این بخش در مورد مزایای بزرگ نگهداری شمع‌های معطر در فضای خود به شما می گوید. بنابراین، در اینجا 12 مزیت اصلی استفاده از شمع‌های معطر آورده شده است:

1. برای استفاده در درمانی آروماتراپی

شمع‌های معطر اغلب برای رایحه درمانی استفاده می‌شود. از آنجایی که شمع ما از روغن خالص پوست دارچین سیلان استفاده می‌کند، رایحه ای آرام بخش با مزایای واقعی ارائه می‌دهد که با شمع‌های معطر مصنوعی یا آن دسته از شمع‌هایی که از تقویت کننده‌های بو استفاده می‌کنند امکان پذیر نیست. وقتی سخت کار کردید و استرس شدید داشتید، یک صندلی راحت بچینید، چند شمع معطر روشن کنید، دراز بکشید و چشمانتان را ببندید. رایحه فوق العاده شمع دارجینی به زودی به شما کمک می‌کند تا آرام شوید و احساس خواهید کرد استرس خود را با رایحه آرامش بخش دارچین از بین می‌برد.

حتما مطالعه کنید:  تمرین یوگا با شمع معطر

2. در ماشین خود استفاده کنید

بسیاری از افراد شمع دارچین را در ماشین خود نگه می‌دارند. البته بدون روشن کردنش فقط درب آن را باز کنید و بگذارید. همانطور که فضای داخلی وسیله نقلیه شما گرم و سرد می‌شود، شمع را ذوب و جامد می‌کند. هر بار که این کار را انجام می‌دهد، فواید درمانی دارچین را از بین می‌برد.

3. استرس را کاهش می‌دهد

کاهش استرس یکی از بزرگترین مزایای شمع‌های معطر است. ما ممکن است متوجه آن نباشیم اما دائماً به حس بویایی خود متکی هستیم. وقتی عطرهای مطبوع را استشمام می‌کنیم، بر هورمون‌های شادی‌مان تأثیر می‌گذارد و اضطراب را کاهش می‌دهد و در نتیجه استرس را کاهش می‌دهد.

بنابراین، مطمئن شوید که برنامه مراقبت از خود شامل برخی شمع‌های معطر، به ویژه بوی مرکبات است. نت‌های تازه و خوش طعم تنش عصبی آرام. تحقیقات گسترده به این نتیجه رسید که افرادی که بوی مرکبات را بوی شیرینی پرتقال یا لیمو می‌بویند، سطح اضطراب کمتری را گزارش کردند.

باعث می‌شود احساس تجدید حیات کنید

4. باعث می‌شود احساس تجدید حیات کنید

از آنجایی که شمع‌های معطر خاصیت آرام‌بخشی به فضا اضافه می‌کنند، می‌توانند به شما کمک کنند تا احساس شادابی و سرزندگی داشته باشید. انجام یک روال تنفس آگاهانه به شما کمک می‌کند افکار و احساسات منفی را فراموش کنید. احساس تجدید انرژی و مثبت در هوا خواهید داشت. بنابراین، در روزهایی که اعتماد به نفس شما متزلزل می‌شود، شمعی معطر را با نت های گاردنیا، سنبل، رز و مر روشن کنید.

5. تقویت مغز

شمع‌های معطر دارای ویژگی‌های تقویت کننده مغز هستند. عطرهای خاصی مانند دارچین، بادام و نعناع فلفلی می‌توانند بر مغز شما تأثیر بگذارند و تمرکز را تحریک کنند. بنابراین، افزودن شمع‌های معطر در دفتر یا محل کار، تمرکز و بهره‌وری شما را بهبود می‌بخشد. طبق تحقیقات، شمع‌های معطر با نت‌های یاسمین، گل رز، نعناع فلفلی و یلانگ یلانگ برخی از فعالیت‌های آلفا و بتا را در مغز کاهش می‌دهند و در نتیجه احساس «بیداری» ایجاد می‌کنند.

6. خواب را بهبود می‌بخشد

شلوغی و استرس‌های زندگی روزمره و عادات بد سبک زندگی می‌تواند بر الگوهای خواب ما تأثیر منفی بگذارد. بنابراین، امروزه بسیاری از مردم شب بیدار هستند زیرا مشکل خواب دارند. روشن کردن یک شمع معطر مانند اسطوخودوس به شما احساس آرامش می‌دهد. بر کسی پوشیده نیست که اسانس اسطوخودوس یکی از موثرترین درمان ها برای یک خواب آرام است. بنابراین، شمع‌های معطر اسطوخودوس نیز می‌توانند همین اثر را داشته باشند و به کاهش علائم بی‌خوابی کمک کنند.

7. محیط را ایجاد می‌کند

شمع‌ها به راحتی می‌توانند هر فضایی را دگرگون کنند و آب و هوای مطبوعی ایجاد کنند. و اگر می‌خواهید کارها را بالا ببرید، شمع‌های معطر را به اتاق خود اضافه کنید تا محیطی ایجاد کنید. این احساس شما را در فضا تغییر خواهد داد. بنابراین دفعه بعد که می خواهید مدیتیشن کنید، حمام کنید یا یک شام عاشقانه با یکی از عزیزانتان صرف کنید، یک شمع معطر روشن کنید.

حتما مطالعه کنید:  بهترین شمع برای مطالعه

8. دکور را تقویت می‌کند

شمع‌های معطر بسیار متنوع هستند. آنها در طیف گسترده‌ای از رایحه‌ها و سبک‌ها، از رنگ‌های ظریف گرفته تا مواد مختلف مانند سنگ مرمر یا کریستال عرضه می‌شوند و آنها را به بهترین شکل برای هر دکوراسیونی اضافه می‌کنند.

می‌توانید از شمع‌ها برای ایجاد فضایی شبیه آبگرم در حمام خود استفاده کنید یا شمع را در اتاق نشیمن خود قرار دهید تا فضایی گرم و دنج داشته باشید. قرار دادن استراتژیک شمع‌های معطر در آشپزخانه نه تنها باعث ایجاد جرقه در محیط می‌شود بلکه بوها را نیز از بین می‌برد. با شمع‌های معطر، به باغ یا پاسیو خود، حتی به عرشه، جلوه خاصی ببخشید. آنها بهترین راه برای ایجاد یک فرار عجیب و غریب از زندگی روزمره هستند، و هر فضایی را که نیاز به سرگرمی ساده داشته باشد پر می‌کنند!

حافظه را بهبود می‌بخشد

9. حافظه را بهبود می‌بخشد

حس بویایی ما یکی از قوی‌ترین حواس پنج گانه است. اغلب با حافظه مرتبط است. بسیاری از مردم رایحه‌ها و عطرهای خاص را با یک اسپری مرتبط می‌دانند. حتی علم ثابت می‌کند که بوها می‌توانند حافظه را با تحریک سیستم لیمبیک در مغز تحریک کنند. به طور مشابه، شمع‌های معطر نیز می‌توانند خاطرات خاصی را تداعی کنند و به شما کمک کنند تا عزیزان خاص خود را به یاد آورید.

10. خلق و خوی را بالا می‌برد

همانطور که قبلا مشخص شده است، شمع‌های معطر می‌توانند احساس آرامش را القا کنند. آنها می‌توانند به تسکین علائم استرس و اضطراب کمک کنند و باعث می‌شوند احساس سبکی و شادی بیشتری داشته باشید.

برخی شمع‌های معطر مواد شیمیایی موجود در مغز را فعال می‌کنند و تولید سروتونین و دوپامین هورمون‌های شادی را افزایش می‌دهند. بنابراین، روحیه شما را بالا می‌برد و باعث می‌شود احساس شادی کنید. ترکیبی از ماندارین، ترنج، سیب، یاس، مشک و بامبو. یک مثال عالی هستند!

موم زنبور عسل یک منبع طبیعی و تجدیدپذیر است. نه تنها نور روشنی را در همان طیف خورشید ساطع می‌کند، بلکه یون‌های منفی را نیز آزاد می‌کند که بدن شما را پاکسازی و تقویت می‌کند در حالی که بیشتر می‌سوزد.

11. سلامتی را بهبود می‌بخشد

بسیاری از مطالعات نشان می‌دهند که می‌توان از عطرها برای تسکین عوارض جانبی درمان سرطان مانند استفراغ و حالت تهوع استفاده کرد. برخی از عطرهای خاص نیز می‌توانند بدن انسان را برای کاهش سطح کلسترول تحریک کنند. رایحه‌های گیاهی و گلی، از جمله شمعدانی، نعناع فلفلی و اسطوخودوس نیز به بهبود چندین اختلال فیزیولوژیکی و روانی کمک می‌کنند.

حتما مطالعه کنید:  انواع شمع معطر

از این رو، رایحه درمانی از طریق شمع‌های معطر می‌تواند فواید سلامتی متعددی را برای افراد به همراه داشته باشد. بنابراین، برای داشتن ذهن و بدن سالم باید روی چند شمع خوشبو سرمایه گذاری کنید تا در اطراف خود نگه دارید!

12. به انطباق عادات جدید کمک می‌کند

سوزاندن شمع‌های معطر به طور منظم بخشی از انعکاس شخصی و مراسم آرامش شما می‌شود. به گفته روانشناسان، جفت کردن شمع‌های معطر با سایر فعالیت های سلامتی مانند یوگا یا ژورنال نویسی به شما کمک می‌کند تا ثبات بیشتری داشته باشید. بنابراین، اگر می‌خواهید عادت جدیدی مانند مطالعه، مدیتیشن و غیره داشته باشید، فراموش نکنید که شمع را روشن کنید.

شمع‌های موم سویا بهترین انتخاب در میان دیگر شمع‌های معطر هستند. این محصولات کاملاً طبیعی، غیر سمی و سازگار با محیط زیست، هنگامی که در دمای پایین و بدون نیاز به مواد افزودنی شیمیایی سوزانده می‌شوند، عطرهای قوی ایجاد می‌کنند.

چگونه از شمع‌های معطر استفاده کنیم

چگونه از شمع‌های معطر استفاده کنیم؟

قبل از استفاده از یک شمع معطر، در اینجا کارهایی را بیان می‌کنیم که باید انجام دهید تا از شمع‌های معطر گران قیمت خود نهایت استفاده را ببرید.

کوتاه کردن فتیله شمع‌ها به 3 میلی متر اولین کاری است که باید انجام دهید تا به جای مخلوط شدن در دود، عطر عالی را تضمین کنید. سوزاندن شمع برای حدود چهار ساعت متوالی نه تنها از تشکیل حلقه‌های حافظه جلوگیری می‌کند بلکه باعث دوام آن نیز می‌شود. اما بیش از چهار ساعت آن را نسوزانید، در غیر این صورت ممکن است باعث آتش سوزی شود.
فراموش نکنید که برای خاموش کردن شمع از شمع استفاده کنید و باید آن را در نزدیکی یک پنجره باز خاموش کنید. در غیر این صورت، بوی دود، اتاق معطر را خراب می‌کند.

کلام آخر مزایای استفاده شمع معطر دارچینی

 استفاده از شمع‌های معطر دارچینی به عنوان یک روش موثر برای بهبود سلامتی و رفع استرس و اضطراب می‌باشد. در نتیجه، استفاده از این شمع‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین حالت روحی و ذهنی خود را داشته باشید. همچنین، بوی دلنشین دارچینی می‌تواند برای افزایش انرژی و تقویت تمرکز کمک کننده باشد. به طور کلی، استفاده از شمع‌های معطر دارچینی می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی شما کمک کند و به شما احساس آرامش و رضایت بیشتری بدهد. اگر به دنبال یک شمع معطر با کیفیت هستید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *