اسانس

بهترین نوع اسانس برای عطر شمع

بهترین نوع اسانس برای عطر شمع

بهترین نوع اسانس برای عطر شمع

معطر کردن شمع یک راه آسان برای آوردن بوی روغن‌های ضروری به خانه شما است. راه‌های زیادی برای خوشبو کردن شمع وجود دارد، اما انتخاب اسانس مناسب یکی از مهم‌ترین عوامل در ایجاد یک شمع خوشبو است. انواع مختلفی از اسانس‌ها وجود دارد که می‌توانید از آنها برای خوشبو کردن شمع استفاده کنید.

اگر می‌خواهید از روغن‌های ضروری به عنوان منبع عطر استفاده کنید، قبل از شروع پروژه خود باید نکاتی را بدانید. انواع مختلف اسانس‌ها دارای خواص و رایحه‌های متفاوتی هستند که آنها را برای برخی کاربردها نسبت به سایرین مناسب‌تر می‌کند. این مقاله توضیح می‌دهیم که چرا برخی از روغن‌ها برای شمع‌های معطر مناسب‌تر از بقیه هستند و چه ویژگی‌هایی را باید در انتخاب روغن برای پروژه خود در نظر بگیرید، لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

بهترین نوع اسانس برای خوشبو کردن شمع چیست؟

روغن‌های مختلف برای مصارف مختلف بهترین هستند. اگر می‌خواهید از یک اسانس به عنوان عطر استفاده کنید، چند نکته وجود دارد که قبل از شروع پروژه خود باید بدانید. انواع مختلف اسانس دارای خواص و رایحه‌های متفاوتی هستند که آنها را برای برخی کاربردها نسبت به سایرین مناسب‌تر می‌کند. در این بخش انواع روغن‌هایی که می‌توان برای شمع‌های معطر استفاده کرد، خواص آن‌ها و نحوه استفاده از آنها بحث می‌کنیم.

بهترین نوع اسانس برای خوشبو کردن شمع چیست

اسانس اسطوخودوس

یکی از محبوب‌ترین اسانس‌های جهان است. رایحه ای شیرین و گلی دارد که بسیاری از مردم آن را آرام بخش و تسکین دهنده می‌دانند. اسانس اسطوخودوس همچنین می‌تواند به عنوان یک دافع حشرات طبیعی و به عنوان یک عامل ضد التهابی موضعی استفاده شود. اسطوخودوس به طور ایده آل برای شمع‌های معطر مناسب است، زیرا رایحه آن بسیار قوی است و هنگامی که مستقیماً از شعله شمع استنشاق می‌شود باعث آرامش میشود.

درخت چای

یکی دیگر از اسانس‌های محبوب برای شمع‌های معطر روغن درخت چای است. نشان داده شده است که درخت چای در صورت استفاده موضعی، باکتری‌ها را از بین می‌برد و عطر آن به عنوان “علفی” توصیف می‌شود. درخت چای در از بین بردن میکروب‌ها و حشرات موثر است و آن را به انتخابی عالی برای خوشبو کردن خانه و تصفیه هوا تبدیل می‌کند.

حتما مطالعه کنید:  اسانس‌ مناسب برای فصول سرد

روغن‌های قوی و تیره

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از روغن‌های قوی و تیره در شمع‌های معطر خود استفاده کنند زیرا می‌توانند بسیار معطر باشند. این روغن‌ها معمولا از گل، گیاه یا رزین تهیه می‌شوند. برخی از این روغن‌ها عبارتند از میخک، دارچین، برگ بو، سوزن کاج و کندر. اگر عطری سنگین می‌خواهید که اتاق را خیلی سریع پر کند، یکی از این روغن‌ها برای پروژه شما عالی است.

اسانس اسطوخودوس

روغن‌های سبک و تازه

برای معطر کردن شمع بهترین اسانس برای استفاده برای شمع معمولاً یک روغن سبک و با بوی تازه است. این نوع اسانس با حرارت دادن بیشترین عطر را آزاد می‌کند. هر چه رایحه سبک‌تر باشد، احتمال اینکه برای این کاربرد مناسب باشد بیشتر است. برخی از این روغن‌ها عبارتند از فلفل دلمه ای، بادیان، ترنج، هل، میخک، زنجبیل، یاس، اسطوخودوس و لیمو.

اسطوخودوس و سایر روغن‌های گل

برای شمع‌های معطر خوب هستند اسطوخودوس یک اسانس کلاسیک است که برای معطر کردن شمع مناسب است. رایحه شیرین و ملایم آن اغلب در رایحه درمانی استفاده می‌شود و می‌تواند به آرامش ذهن کمک کند. خواص اسطوخودوس آن را به یک انتخاب عالی برای تزئین با شمع‌های معطر تبدیل می‌کند. سایر روغن‌های گل مانند یاس و گل رز نیز گزینه‌های خوبی برای معطر کردن شمع‌ها هستند. این روغن‌ها دارای رایحه‌های قوی هستند که خانه شما را پر از عطر می‌کند و اغلب برای تقویت آرامش و خواب استفاده می‌شود.

روغن‌های ادویه

برای معطر کردن شمع مناسب‌ترند. روغن‌های ادویه ای بیشتر برای شمع‌های معطر مناسب هستند، اما این بدان معنا نیست که بهترین گزینه هستند. روغن‌های ادویه ای رایحه ای تند و گرم ایجاد می‌کنند که برای فصل تعطیلات عالی است. با این حال، نقطه ضعف این روغن‌ها این است که در هنگام سوزاندن شمع، بوی زیادی ارائه نمی‌دهند.

حتما مطالعه کنید:  خواص روحی و روانی اسانس شمع معطر

ادویه‌ها به‌خاطر رایحه‌های قوی‌شان شناخته می‌شوند و پوشاندن آن‌ها با انواع دیگر رایحه‌ها سخت است. روغن نعناع یکی دیگر از روغن‌های ادویه ای است که می‌توان از آن برای شمع‌های معطر استفاده کرد. با این حال، این نوع روغن رایحه ای تازه و تند دارد که اگر به دنبال عطر ملایم‌تری در خانه خود هستید، آن چیزی نیست که می‌خواهید. با نعناع، خانه شما بوی صمغ نعناع می‌دهد.

روغن‌ها را با هم مخلوط کنید

یکی از راه‌های معطر کردن شمع، ترکیب روغن‌های ضروری است. این کار را می‌توان به روش‌های مختلفی انجام داد، اما ساده‌ترین روش این است که چند قطره از هر اسانس را در یک زمان به موم اضافه کنید. تنها چیزی که هنگام مخلوط کردن روغن‌ها باید از آن آگاه بود این است که برخی روغن‌ها ممکن است بر روی بقیه غالب باشند. همیشه بهتر است یک قطره را در یک زمان اضافه کنید و مطمئن شوید که قبل از اضافه کردن قطره قطره دیگر، زمان کافی برای مخلوط کردن کامل با موم را داشته است.

اسطوخودوس و سایر روغن‌های گل

ته شمع را فراموش نکنید

یکی از مواردی که باید در مورد شمع‌های معطر در نظر داشت، قسمت پایین شمع است. قسمت پایین شمع می‌تواند بدون عطر باشد یا رایحه ای کامل داشته باشد بالای شمع فرو می‌رود. این کار بوی یکنواخت‌تری به شما می‌دهد و از هرگونه تضاد احتمالی بین این دو رایحه جلوگیری می‌کند.

یک عطر شمع طبیعی بخرید

معطر کردن خانه خود با شمع‌های ساخته شده از روغن‌های با دقت انتخاب شده به طور ناگهانی درک جدیدی از خانه خود به شما می‌دهد. رایحه‌ای شیرین اتاق‌ها را پر می‌کند و زندگی در آن‌ها را بسیار دلپذیرتر می‌کند. اولین قدم این است که یاد بگیرید چگونه شمع بسازید که به خودی خود خیلی پیچیده نیست، به لطف همه آموزش‌های ساخت شمع خانگی که در اینترنت یافت می‌شوند.

حتما مطالعه کنید:  اسانس معطر در مقابل اسانس ضروری

سپس فقط باید یک عطر شمع طبیعی بخرید تا رایحه ای به آن بدهید که مطابق با ایده ای است که از فضای داخلی خود دارید. هر اتاق وقتی از طراحی و دکوراسیون آن مراقبت می‌کنید، چیزی به خودی خود نشان می‌دهد، بنابراین نکته کمی که می‌تواند شخصیت خاص‌تری به آن بدهد، روشن کردن یک شمع معطر است.

به لطف عطرهای طبیعی برای شمع‌ها که می‌توانید به صورت آنلاین پیدا کنید تا عطر خاصی را به شمع‌های خود ارائه دهید، تلاش‌هایی را که برای خوشایند جلوه دادن اتاق انجام داده اید به نوعی بزرگنمایی می‌کنید. ایده آل این است که عطرهای طبیعی مختلف برای شمع را در اختیار داشته باشید تا قبل از یافتن فرمول عالی، چندین آزمایش انجام دهید.

کلام آخر بهترین نوع اسانس برای عطر شمع

با توجه به مطالعات انجام شده و اطلاعات موجود، می‌توان نتیجه گرفت که برای عطر شمع، اسانس‌های طبیعی از مواد گیاهی و عصاره‌های ارگانیک بهترین گزینه‌ها هستند. این اسانس‌ها نه تنها بوی خاص و دلپذیری ایجاد می‌کنند، بلکه از لحاظ محیط زیست نیز دوستداران طبیعت را جلب می‌کنند.

استفاده از اسانس‌های گیاهی نه تنها به عنوان یک عنصر طبیعی و سلامتی شناخته شده‌اند بلکه خواص آرام‌بخش و آرام کننده خود را نیز به شمع اضافه می‌کنند. از جمله اسانس‌های محبوب می‌توان به لاواندر، نعناع هندی، چای سبز و گل رز اشاره کرد که هرکدام با ویژگی‌ها و اثرات متفاوتی به شمع اضافه می‌کنند.

بنابراین، به نظر می‌رسد که استفاده از اسانس‌های گیاهی و طبیعی برای عطر دهی به شمع، انتخابی بهتر و محیط زیستی‌تر خواهد بود و در عین حال تجربه‌ی راحتی و لذت‌بخش برای استفاده کننده را فراهم خواهد کرد. اگر به دنبال یک اسانس فوق العاده عالی برای شمع خود هستید کافیست بر روی لینک خرید اسانس معطر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *